سینی رضا قوچان نژاد و همسرش رضا قوچان نژاد

سینی: رضا قوچان نژاد و همسرش رضا قوچان نژاد قوچان نژاد خواننده بازیگر ازدواج قدردانی عروسی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بیانیه نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در تصویر العمل به اتهامات

در پی کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه سفیر آمریکا در شرکت ملل و تلاش وی جهت ارائه بعضی مدارک ساختگی در متهم کردن کشور عزیزمان ایران به ارسال موشک به یمن، نمایندگی

بیانیه نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در تصویر العمل به اتهامات

بیانیه نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در تصویر العمل به اتهامات نماینده دائم آمریکا علیه ایران

عبارات مهم : ایران

در پی کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه سفیر آمریکا در شرکت ملل و تلاش وی جهت ارائه بعضی مدارک ساختگی در متهم کردن کشور عزیزمان ایران به ارسال موشک به یمن، نمایندگی دائم کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل منشتر شدن بیانیه ای مطبوعاتی،این اتهامات را قویاً رد کرد و این اقدام را در ادامه سیاست های خصومت آمیز و مغرضانه دولت آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران دانست.

به گزارش ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است: بدنبال طرح اتهامات بی پایه دولت آمریکا بر ضد جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران طی 10 ماه گذشته، امروز بار دیگر سفیر آمریکا در شرکت ملل کشور عزیزمان ایران را به ارسال موشک به یمن متهم کرد؛ اتهام بی اساسی که ما قویاً آن را رد کرده و در عین حال، آن را نشانه بارزی از نقش مخرب، وسوسه برانگیز و غیرمسئولانه آمریکا می دانیم. شواهد و مدارک ادعائی که امروز به نمایش گذاشته شد، مثل مدارک جعلی و ساختگی است که آمریکا در گذشته در مناسبت های دیگر نیز ارائه کرده است.

بیانیه نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در تصویر العمل به اتهامات

دولت آمریکا جهت تعقیب اهداف مخرب خود در منطقه، در صدد فریب مستمر افکار عمومی جهاناست به نحوی که مدیر جمهور آمریکا بلافاصله چند ساعت بعد از اصابت موشک به ریاض، حتی قبل از طرح چنین اتهامی به وسیله عربستان، کشور عزیزمان ایران را در این رابطه متهم کرد. همچنین در ماه گذشته سفیر آمریکا در شرکت ملل خواستار اقدام بین المللی علیه کشور عزیزمان ایران در خصوص حمله موشکی مذکور گردید.

در حالی که کشور عزیزمان ایران موشکی به یمن ارسال نکرده، این جار و جنجال ها فقط جهت سرپوش گذاشتن بر کارها ماجراجویانه آمریکا در منطقه، مشمول بر حمایت افسار گسیخته و ظالمانه از رژیم صهیونیستی هست. تصادفی نیست که این اتهامات سفیر آمریکا در شرکت ملل، درست دو روز بعد از ادعای نامبرده در مصاحبه با سی ان ان صورت می گیرد که وی طی آن مدعی شد جنگ یکسان ما و متحدان منطقه ای مانعلیه کشور عزیزمان ایران بسیار مهمتر از مصائب فلسطینیان و شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل است.

در پی کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه سفیر آمریکا در شرکت ملل و تلاش وی جهت ارائه بعضی مدارک ساختگی در متهم کردن کشور عزیزمان ایران به ارسال موشک به یمن، نمایندگی

این اتهامات همچنین با نشانه سرپوش نهادن بر جنایات جنگی عربستان سعودی در یمن با همکاری و حمایت همه جانبه آمریکا مطرح می شود. به علاوه، این کارها در پی انحراف توجه جامعه جهانی و منطقه از تجاوز نافرجام علیه مردم مظلوم یمن است که تاکنون به کشتار بیش از ده هزار نفر غیرنظامی، آوارگی بیش از سه میلیون نفر، نابودی زیرساخت های یمن و سیستم بهداشتی آن منجر شده است و همانگونه که شرکت ملل هشدار داده، این کشور را در آستانه بزرگترین قحطی و گرسنگی دنیا طی دهه های اخیر قرار داد ه است.

ایران ضمن تأکید بر حق مردم یمن در دفاع مشروع از خود علیه تجاوز، مجدداً اعلام می نماید بحران یمن به هیچ وجه راه حل نظامی ندارد. جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران ضمن یادآوری ارائه طرح صلح اش به دبیرکل شرکت ملل در سال 2015 جهت حل مسالمت آمیز بحران یمن، مجدداً آمادگی خود را جهت هرگونه کمک جهت تحقق این نشانه اعلام می دارد.

واژه های کلیدی: ایران | بیانیه | آمریکا | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz